blogStore.blog.title

Meet Our Tutor Atakan!

Hub21 Virtual eğitmenlerinden Atakan, Boğaziçi Üniversitesi'nde Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyor. Atakan'ı daha yakından tanımak için sorduğumuz soruların ilham verici yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.


Hub21’de eğitmen olmayı tercih etmenin sebepleri nelerdir?

Hub21 ile öğretmeye zaman ayırmanın geniş vizyon sahibi bir kişinin yapacağı bir eylem olduğunu düşünüyorum çünkü Hub21 ile hem öğrenciler hem de biz öğretmenler 21. yüzyılın gereksinimlerini öğrenirken yine bu yüzyılın araçlarını kullanıyoruz.


Hub21’de kodlama eğitmeni olmak seni nasıl etkiledi?

Her şeyden önce çocuklarla vakit geçirmek ve onların hayatlarına dokunmak çok değerli. Hub21, öğretmenler olarak hem öğretmek hem de öğrenmek için güzel bir fırsat yaratıyor.


Öğretim ilkelerinden ve stratejilerinden bazıları nelerdir?

İletişim çok önemlidir ve sadece kullandığımız kelimeleri değil aynı zamanda yaklaşımımızı, motivasyonumuzu ve enerjimizi de içerir. Enerjik ve yüksek motivasyonlu olmak çocukların tutumlarını da etkiler. Ayrıca Richard Feynman'ın da dediği gibi “Eğer bir şeyi basit terimlerle anlatamıyorsanız, anlamıyorsunuzdur.” Ben de her zaman kavramları basit terimlerle açıklamaya çalışıyorum.


Eğitmenlik dışında neler yapmaktan hoşlanırsın?

Tam zamanlı bir okuyucuyum :) Kitaplarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Fotoğraf çekmeyi ve ilgili kısa hikayeler yazmayı seviyorum.


Öğrencilerinle yaşadığın komik anlardan birini bizimle paylaşır mısın?

Öğrencilerimden biriyle bir Flappy Bird oyunu yarattık ve sonra her hafta yarışmaya karar verdik ama tabii ki her zaman o kazanıyor. :)