BLOG 

Search

Çocuklar Neden Construct 3 Öğrenmeli?

Updated: Apr 1


Video oyunları oynamak içerisinde bulunduğumuz yüzyılda basit bir hobiden çıkıp profesyonel bir uğraş haline geldi. Eğlence sektörü ve dijital sanat eserlerindeki hızlı gelişmeler sayesinde video oyunu geliştirme ve programlama alanılarında talep oldukça arttı.


Oyun tasarımını programlama eğitimi için bir araç olarak kullanmak değişimin öncüsü çocuklarımızın çok çeşitli beceriler kazanmaları için en ilgi çekici ve heyecan verici yollardan biridir. Hub21’da çocuklarımızın eğlenerek öğrenebilecekleri interaktif oyun geliştirme programlarımızda kullandığımız bir platform olan Construct 3’yi biraz daha yakından inceleyelim.

Oyun tasarımına multidisipliner bir yaklaşım sağlar

Construct 3 programlamanın temellerini öğrenmekten ekip olarak çalışmaya, prototip oluşturmaya, oyunlar yayınlamak ve pazarlamaya kadar birçok alanla iç içe bir tasarım deneyimi oluşturur.


Programlamanın temel ilkelerini öğretir

Construct 3, güçlü oyun tabanlı sistemi sayesinde


programlama ilkelerini anlaşılabilir ve erişilebilir bir şekilde öğrenmeye olanak sağlar. Aynı zamanda Sürükle ve Bırak özellikleri ve araçları kullanarak bir oyunu tasarlamanın ve hayata geçirmenin en hızlı yoludur.


Kurulum gerektirmez!

Hepimiz bir programı bir bilgisayara yüklemenin ve önemli güncellemeleri takip etmeye çalışmanın ne denli zorlayıcı olabileceğini biliyoruz! Construct 3, hayal kırıklığı ve kafa karışıklığı dolu saatlerinizi size geri kazandırır. İnternet tarayıcınızda çalışır ve otomatik olarak en son sürüme güncellenir. Böylece öğrencilerimiz derse hazırlanmaya daha az, öğrenmeye daha fazla zaman ayırırlar.

Javascript ile genişletilebilir

Daha ileri düzeyde programlama bilgisine sahip çocuklarımız Javascript’te kendi eklentilerini yazarak Construct 3’yi genişletebilirler. Kendi programlama dillerini kullanmaya zorlayan diğer oyun motorlarının aksine Javascript endüstride standartlaşmış bir dildir.


Windows, Mac, Linux ve Android’de alışır

Bulut depolamadan tasarruf sağlayarak öğrenci ve eğitmenler cihazlar arasında hızla ve zorlanmadan geçiş yapabilir ve kaldıkları yerden oyunlarını tasarlamaya devam edebilirler!English Version


Why Should Children Learn Construct 3?


Playing video games has gone from a hobby to a professional occupation in this century. Thanks to rapid improvements in the entertainment industry and digital artworks, the demand for video game development and programming has increased considerably.

Using game development as a means for programming education is one of the most interesting and exciting ways for our changemakers to develop creativity and problem solving skills. Let’s take a closer look at Construct 3, a platform used and loved by children in our interactive game development programs.


It provides a multidisciplinary approach to game design

From learning the basics of programming to working as a team, building a script (story) including a lot of events, publishing games, and marketing, Construct 3 creates a complete experience in game development intertwined with various fields.


It teaches the basic principles of programming

In Construct 3 our changemakers program their games and applications through “Event sheets”. Each event sheet has a list of events, which contain conditional statements or triggers. Once the conditions are met in the games, actions and functions can be carried out. Moreover due to its powerful game based system, Construct3 enables an easily understandable and accessible way of learning.


It does not require a setup!

We all know how hard it can get to download a program and keep up with its important updates! By working from their internet browser our changemakers can work and interact easily without spending their time over a setup. This way, they spend more time learning than getting frustrated.


It can be expanded with Javascript

The children with more advanced programming knowledge can expand Construct 3 by writing their own plugins with Javascript. Unlike other game engines which force the user into using their own programming languages, Javascript is a standardized language in the industry.


It runs on Windows, Linux, and Android

By saving cloud storage, students and instructors can switch between devices fast and without difficulty and continue designing their games from where they left off.Team Hub21 | Zeynep G. & Zeynep T.Recent Posts

See All

Our Partners

HUB21

Kolektif House Maslak

Ahi Evran Caddesi, Maslak 42

34485 

Sarıyer, Istanbul

info@thehub21.com

Whatsapp Number: +90 537 245 80 43

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Do you have any questions?

Photography by Ali Aktar

© 2019 by HUB21