BLOG 

Search

Çocuklar Neden Scratch Öğrenmeli?

Scratch, çocukların görev bloklarını sürükleyip bırakarak yaratıcı programlar oluşturabilecekleri blok-tabanlı görsel bir yazılım dilidir. MIT Medya Laboratuvarı tarafından geliştirilen Scratch, çocukların 21. yüzyıla hazırlanmalarına yardımcı olacak yeni nesil bir araç olarak oldukça beğeniliyor!


Geleceğin yaratıcısı çocuklarımızın; problem çözme, öğrendiklerini uygulayabilme ve mantık kurabilme gibi bilişimsel düşünme kabiliyetleri kazanmaları sadece ekran başında değil hayatın her alanında onlara yardımcı olacaktır. Çocuklar dijital okuryazarlık becerisi edinerek dış dünyayla etkileşim kurma fırsatı kazanır.


Arkadaşça ve renkli tasarımlarla oluşturulan Scratch, çocuklarımızın algoritmik mantık, bilişimsel düşünme, problem çözme gibi önemli becerileri edinmeye başlamaları için harika bir yoldur.


Scratch, hikayeler, animasyonlar, oyunlar ve hatta dış dünyayla etkileşim kurabilen programlar üretmelerine olanak sağlar. Bunun yanı sıra, kendi projelerini paylaşarak yaratıcılıklarını ifade edebilirler!


Scratch’te çocuklar, projelerini oluşturmaya başlamadan önce tasarlamayı ve sorunları yaratıcı bir şekilde çözmeyi öğrenirken, fikirlerini rahatça ifade edebilir ve başkalarıyla işbirliği içerisinde çalışırlar. Ayrıca paylaşmayı, çalışmalarını başkalarına sunmayı, geri bildirimler almayı ve vermeyi öğrenirler.


Dijital dünya, fiziksel dünya ile gün geçtikçe daha hızlı bütünleşirken çocuklarımıza tüm yeni ve gelişmekte olan teknolojileri öğretmek için her zamankinden daha büyük ihtiyaç var. Scratch, çocukların 21. yüzyıl yetkinlikleri edinerek geliştirmeleri konusunda tercih edilen programlar arasında kesinlikle en ön saflarda yer alıyor!


Bu yaratıcı ve eğlenceli devrime katılarak, çocuklarımıza yarının dünyasına liderlik etmeleri için eğlenceli ve interaktif içeriklerle hazırlanmış kodlama eğitimleri sunuyoruz. Etkileşimli ve canlı derslerimize kayıt yaptırarak oluşturacakları olağanüstü oyunlara şaşırmaya hazır olun!


Zeynep | Team Hub21

Recent Posts

See All

Our Partners

HUB21

Kolektif House Maslak

Ahi Evran Caddesi, Maslak 42

34485 

Sarıyer, Istanbul

info@thehub21.com

Whatsapp Number: +90 537 245 80 43

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Do you have any questions?

Photography by Ali Aktar

© 2019 by HUB21